7 דברים שלמדתי כמתאמנת אקרובטיקה אווירית עם עודף משקל

אני אישה שגם מגדירה את עצמה כמלאה וגם מתאמנת באקרובטיקה אווירית.

אני לא יודעת כמה אני שוקלת כי אני מאמינה בגישה חיובית של דימוי גוף ולכן אני לא משתמשת במשקל. הגובה שלי הוא 1.58, אני מידה 46 וקונה חזיות במידה J

אפשר לומר שאני לא הטיפוס הסטנדרטי שקופץ לכם לראש כשאתם חושבים על אקרובטיקה אווירית, אין לי גוף גמיש או אתלטי כמו לרוב האקרובטיות האוויריות שרואים בדרך כלל, ובכל זאת – אני מתאמנת באקרובטיקה אווירית כבר כמעט שנתיים, התחלתי עם טרפז ולאחרונה הוספתי גם את החישוק לשגרת האימונים שלי.

בשנתיים האחרונות פגשתי אנשים נפלאים, למדתי תרגילים מגניבים, הופעתי מול קהל ששילם כסף כדי לראות אותי ובעיקר אני ממש נהנית. אני עושה את כל זה כאקרובטית עם עודף משקל.

לפני שלקחתי את השיעור הראשון שלי לא הייתי בטוחה עד כמה ריאליסטי לאישה גדולה כמוני בכלל לשקול להתאמן באקרובטיקה אווירית.

עשיתי מחקר עצום וחיפשתי באינטרנט אחרי מאמרים או פוסטים בבלוגים שמדברים על החוויה של אקרובטיקה אווירית עבור אדם עם עודף משקל ולא מצאתי כלום.

חיפשתי משהו שיוכיח לי שהחלום שלי לא בלתי אפשרי, אבל כל מאמצי החיפוש שלי כשלו.

אז לקחתי נשימה עמוקה וקיוויתי לטוב, כי מה כבר יכול לקרות?!

בשנים האחרונות למדתי כמה דברים, וזו בדיוק הכתבה שהלוואי והייתי מוצאת לפני השיעור הראשון שלי.

לא רואה אף אחד ממטר, ועפה על עצמה | תמונה מהאינסטגרם של Natasha Puszczynska

סוגי גוף שונים מוצלחים בדברים שונים

זה די מדהים עד כמה אנחנו שונים אחד מהשני, הגודל אגב הוא לא הפקטור היחיד שקובע במה אנחנו טובים. חלקנו חזקים, חלקנו גמישים, ואחרים מצליחים לבצע כל תרגיל עם חינניות שלא תבייש פרימה בלרינה.

כשרק התחלתי להתאמן עשיתי הנחת יסוד שגויה – חשבתי שבאופן טבעי אני אהיה גרועה בכל דבר פשוט כי אני גדולה פיזית, אבל זה היה פשוט לא נכון.

גיליתי שאני די גמישה ואני ממש גאה בכמה אני קרובה לשפגט מלא! מצד שני, להבין איזו רגל צריכה להתכופף או לאיזה כיוון להסתובב כשאני באוויר תמיד הייתה משימה די טריקית עבורי.

מעודד לדעת שבדיוק כמו כל מתאמן אחר, גם לי יש דברים שאני טובה בהם יותר ודברים שאני טובה בהם פחות. ואין לזה שום קשר למשקל שלי.

תמונה: Natasha Puszczynska

גדול לא בהכרח אומר חזק

כולנו מכירים את הבטחת הילדות ״תאכל כדי שתהיה גדול וחזק״, ובכן בפעם הראשונה שהגעתי לאימון אווירי זה היה קצת מבאס לגלות שלמרות שאני יחסית גדולה אני ממש לא חזקה.

אל תהיו קשים עם עצמכם אם זה המקרה גם אצלכם.

במקרה שלי הייתי חייבת לקבל את העובדה שכוח זה משהו שאני אבנה באופן הדרגתי.

ראיתי התפתחות מאד איטית בפיתוח הכוח הפיזי והסיבולת שלי, ולמרות שאני עדיין קצת מקנאה בילדים שיכולים לעלות ולרדת בקלילות מהציוד האווירי אני מאד שמחה על ההתקדמות האיטית אך יציבה שאני עוברת בדרך להיות חזקה יותר.

להשוות את עצמך לאחרים זה לא כיף

מאז האימון הראשון שלי ניסיתי לסגל לעצמי את הגישה שאני מתחרה רק עם עצמי מהאימון שעבר. לפעמים תרגילים מסוימים גורמים לי להרגיש כמו ממותה לעומת האחרים שתופסים אותם ישר, ולפעמים אני הראשונה באימון לקלוט תרגילים ומתקשה להבין למה הם כל כך קשים לאחרים.

זה מפתה להשוות את עצמך לבחורה הכי מוצלחת שעושה תרגילים מתקדמים בטבעיות,

להשוות את עצמך לילד עם ארגזי אנרגיה בלתי נגמרים,

או הכי גרוע – להשוות את עצמך למישהו ברמה שלך (האם הם פתאום יתפסו תאוצה וישאירו אותך מאחור?) אבל האמת היא שבמציאות לכל אחד יש את הקשיים שלו.

לא באמת ראית את המתקדמים כשהם הגיעו לאימון הראשון שלהם.

כשמתחילים להשוות את עצמנו לאחרים באימון, באינסטגרם או בכל מקום אחר זה מוציא את כל הכיף מהדברים שאתם כן יכולים לעשות, מההישגים שהגעתם אליהם ומהמטרות העתידיות שלכם.

בקבוצה תומכת, מעודדים את המתקדמים כשהם מצליחים לעשות איזה רצף מטורף, אבל יודעים מה? מעודדים בדיוק באותה עוצמה כשמישהו מצליח תרגיל בסיסי אחרי הרבה ניסיונות ועבודה קשה.

נחישות והתמדה, זה כל הסוד | תמונה: Natasha Puszczynska

החברים שלך לא מסתכלים עליך כ״בחורה השמנה״

אחד הדברים שהכי הלחיצו אותי לפני שהגעתי לאימון הראשון שלי היה איך שאר התלמידים והמורים יתפסו אותי לנוכח המשקל העודף שלי. בעיקר הלחיץ אותי כשהייתי צריכה לקבל ״פוש״ קטן או עזרה כדי לעלות על הטרפז, פחדתי שהמשקל שלי יקשה או אולי אפילו יכאיב למורים שלי.

ממש לא הייתי צריכה לדאוג. וגם אתם לא צריכים לדאוג מזה.

מאמנת אקרובטיקה אווירית טובה תהיה מספיק מנוסה כדי לשמור, לתמוך וגם להרים את המתאמנים שלה ותמיד תדאג שאתם מאובטחים מבלי לפגוע גם בעצמה.

גם החשש מחברי לאימונים התפוגג לחלוטין, בסופו של יום מגיעים לשיעור המון סוגים שונים של אנשים וכולם נהנים ללמוד תרגילים חדשים. מעולם לא הרגשתי מוזרה או ״לא במקום״ במהלך אימון אווירי.

״מעולם לא הרגשתי מוזרה או לא שייכת״ | תמונה: Natasha Puszczynska

גוף גדול מימדים יכול לעשות צורות יפיפיות

זה רעיון מעולה לבקש תמונה כשהצלחת תרגיל חדש, בין אם תבחרו להעלות אותה לרשת ובין אם לא. אחד הדברים שהכי הפתיעו אותי היה האושר שלי לראות איזה צורות מהממות הגוף הגדול שלי יכול לייצר. דווקא בגלל שהייתי רגילה לראות תרגילים על אנשים עם מבנה גוף דקיק, לראות אותם על המבנה גוף שלי היה ממש מהפכני ומרגש.

לכולם יש ימים לא טובים

בשבילי האימון האווירי הוא מקום שמנקה לי את הסטרט מהשבוע, ממלא אותי באדרנלין ומפגיש אותי עם אנשים מקסימים. אז מה קורה כשיש שבוע ששום דבר לא הולך כמו שרצית, אפילו התרגילים שבדרך כלל קלים לך מתחרבשים ומרגישים כמו אקרובטים כושלים?

מבינים שזה בסדר! זה קורה לכולם.

אם אתם מרגישים תסכול, פשוט תגידו. אם אתם צריכים הפסקה, קחו אותה. והכי חשוב – תזכרו שלכולם יש תקופות בהן דברים מתקדמים מהר ותקופות בהן נראה שההתקדמות איטית עד לא קיימת. הנקודה הזו אגב פוגשת אנשים בכל הגדלים והצורות.

לפעמים זה טוב לדבר על התחושות שעולות, ולפעמים פשוט צריך ערב חופשי. תכירו בימים הלא מוצלחים שלכם, תעשו מה שאתם צריכים לעשות כדי להרגיש טוב יותר, אבל אל תתנו ל׳בלוז האווירי׳ לקרקע אתכם לנצח.

יש ימים טובים יותר וטובים פחות. וזה בסדר | תמונה: Natasha Puszczynska

מה הגוף שלך יכול לעשות הופך להיות יותר מעניין מאיך שהגוף שלך נראה

כשהתחלתי שיעורי טרפז הגשמתי חלום של שנים, הערצתי את היופי והיצירתיות שבתנועה האווירית. לא בחרתי באקרובטיקה אווירית כדרך להוריד משקל.

הרבה אנשים רמזו שזה ככל הנראה יקרה באופן טבעי ואני לא יכולה להכחיש, נהייתי חזקה יותר, גמישה יותר והרבה פחות ׳קלאמזית׳.

לפני האימון האווירי, הייתי מבזבזת המון זמן בהסתכלות במראה תוך כדי תקוות שהבטן שלי תהיה קטנה יותר. אני לא אומרת שאין לי ימים כאלו גם היום, אבל עכשיו הרבה יותר מעניין אותי מתי אני אצליח לעשות את התרגיל עליו אני מפנטזת כבר שבועות. אני מוצאת את עצמי נרגשת בהרבה מהמחשבה על מה הגוף שלי יכול לעשות מאשר על להוריד עוד כמה קילוגרמים. וזו מתנה עצומה.

תודה ל Natasha Puszczynska שכתבה את המאמר, ונתנה לנו את הזכות לתרגם אותו לעברית.

רוצה להתחיל לתרגל אקרובטיקה אווירית?
כל הפרטים על הבוטקמפ הקרוב ממש פה

אהבת את הכתבה? אפשר לשתף אותה עם העולם :)

לשתף בפייסבוק
לשתף בוואטסאפ
לשתף במייל

אם אהבת את הפוסט הזה...

כנראה ששווה לך לקרוא גם:

בין היפוך לטיפוס קשה גם לכתוב,

אבל כשזה כבר קורה ...

אלו פוסטים מעמיקים עם טוטוריאלים שווים, והשראה על עולם הכושר האווירי שמוגשים לראשונה בעברית,
מסוג הדברים שלא תמצאו בשום מקום אחר.
הצטרפו לשבט, ועל הדרך תקבלו מאיתנו תרגול גמישות חינמי הישר למייל !

No spam, just FUN! בהשארת פרטים אני מאשר.ת קבלת תכנים. לעולם לא נעביר את פרטייך לגורם אחר, ניתן לבצע הסרה כחוק בכל עת

אנחנו כבר בפיד אינסטגרם שלך?

×
×

עגלת קניות

תרגול גמישות מתנה

נרשמים לניוזלטר שלנו ותוך פחות מדקה תרגול גמישות גב וכתפיים חינמי אצלך במייל!

מה בטוטוריאל?
– תרגילים לגשר מושלם
– איך עובדים על תנוחת היונה (בתמונה משמאל)
– טיפים וסודות להקשתות
– ועוד

No spam, just FUN! בהשארת פרטים אני מאשר.ת קבלת תכנים. לעולם לא נעביר את פרטייך לגורם אחר, ניתן לבצע הסרה כחוק בכל עת

דילוג לתוכן